top of page

şelale turu

Yıldız dağlarında keşfedilmeyi bekleyen birçok şelale bulunuyor. İğneada ve çevresinde büyüklü küçüklü 15 tane şelale görülebiliyor. Tabiki bunlar şu ana kadar bizim keşfedebildiklerimiz. Trakya'nın en yüksek şelalesi Zindan Dere Şelaleleri ve Merdiven Şelale son dönemlerde ençok ziyaret edilen yerlerin başında geliyor. 

Zindan Dere Şelaleleri; el değmemiş doğası ile ziyaretçilerini kendisine hayran bırakıyor. Kış aylarında Zindan Derede görebileceğiniz 6 şelale bulunuyor. Yaz aylarında ise soğuk sularında serinleyebileceğiniz 2 büyük cadı kazanları bulunuyor. Fotoğraf çekmek için harika karelere sahip Zindan Dere Şelaleleri, ziyaretçilerinin canını okuyan bir yürüyüş parkurudur. İğneada'ya 24km uzaklıkta bulanan şelaleye yüksek araçlarla gitmek daha kolay oluyor.

Merdiven Şelale geçmişinde birçok efsanelere konu olmuş gizemli bir doğa harikası. Istranca ormanlarının içinde küçük bir derenin üzerinde saklanıyor. Toplamda 7km lik keyifli bir yürüyüş parkurunun içerisinde yer alan merdiven şelaleye Akkayalar zirvesi, Yarıkkaya şelalesi, Sislioba Kaleside eşlik ediyor.

Kış aylarında gürül gürül akan şelale yaz aylında ihtişamını kaybediyor. Doğa fotoğrafları çekenlerin ilgisini çeken şelaleler doğru zamanda ziyaret edildiğinde huzur veriyor.