top of page

İĞNEADA KANO TURU. MERT GÖLÜ KANO GEZİSİ

Güncelleme tarihi: 21 Kas 2022

İĞNEADA'DA SON DÖNEMLERİN EN KEYİFLİ DOĞA AKTİVİTESİ MERT GÖLÜNDE KANO TURU.


KANO TURLARINA KATILMAK İÇİN REZERVASYON UYGULAMAMIZ BAŞLAMIŞTIR.

Kano kiralamak yada tura katılmak için iletişim numarası : +905457231709

DİKKAT YANLIŞ KONUMLARA GİTMEMEK İÇİN LÜTFEN NUMARA İLE İRTİBATA GEÇİN.


 

DİKKAT!!! Arkadaşlar kano turunun detaylarını paylaşmadan önce Mert gölüne ulaşmak için Longoz Ormanları Milli Parkı giriş tabelalarını kesinlikle takip etmeyin. Milli park içindeki Mert gölü tabelaları sizi gölün arka kısmına götürüyor ve yol bir noktadan sonra suların yüksek olmasından dolayı kapanıyor.

Kano turuna katılmak yada kendi başınıza kiralamak için 0545 723 17 09 numaralı telefondan irtibata geçmeniz gerekiyor.


 

Kano turuna hafta sonu katılacaklar kesinlikle birkaç gün önceden rezervasyon yaptırsınlar. İki kişilik ve tek kişilik kanolar mevcut. Kano katılımcılara 60 dakika kiralanıyor. İğneada'da bu etkinlik 12 ay yapılıyor. En güzel anı gün batmadan 1 saat öncesinde kürek çekmeye başlamak gerekiyor. Dönüşte gün batımını keyifle izleyebilirsiniz.

Mert gölünün deniz ile birleştiği noktadan kiraladığınız kano ile gölün çevresinde gezebiliyorsunuz. Bu etkinliğin ücreti kişi başı 150tl. Eğer yanınıza bir rehber almak isterseniz rehber içinde 150tl ücret ödüyorsunuz. Fiyatlara K.D.V. dahil değildir.

Daha önce hiç kürek çekmediyseniz en ince detayına kadar size tarif ediyorlar. Gölün en derin bölümleri yaklaşık 2 metre olduğundan ve herhangi bir akıntı olmadığı için tehlike oluşturacak bir durum yaşanmıyor. İsteyenler için ücretsiz can yeleği de veriliyor.


 

Önceki yıllarda longoz ormanlarına kürek çekiyorduk. Ancak bu yıl uygulama başlanan kuşların üreme dönemi nedeniyle orman kısmına girilmesine şuanda izin verilmiyor. 

Mert gölünde yaşayan canlılar ile karşılaşabilir, ilkbahar döneminde ormanın derinliklerinde kuş sesleri eşliğinde keyifle kürek çekebilirsiniz.
 

BAZI SORU VE CEVAPLARI

Kano devrilir mi?

------Ani hareket etmeden sakin bir şekilde kürek çekerseniz devirmek mümkün değil. Yavaş ve dikkatli olacak şekilde ayağa bile kalka biliyorsunuz.

Nasıl kıyafet giymeliyiz?

------Kürek çekerken kürekten süzülen sular diz bölgesini ıslata biliyor. Bu nedenle şort, terlik, t-şort, güneş gözlüğü ve şapka faydalı olacaktır.

Telefon alabilir miyiz?

------Devrilme olmadığı taktirde ıslanmadan gidip geliniyor. Derin cep yada fermuarlı cebiniz varsa telefon alabilirsiniz.


 

#iğneada #igneadamertgolu #kanoturu #longozormanları #igneada

Doğada Doğayla Barışık Yaşayın.

Daha detaylı bilgi için +90 545 723 17 09 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Vakit ayırdığınız için Teşekkür ederim.

Halil İbrahim AYDIN

46.296 görüntüleme5 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page