İĞNEADA KANO TURU. MERT GÖLÜ KANO GEZİSİ

Güncelleme tarihi: 26 Oca

İĞNEADA'DA SON DÖNEMLERİN EN KEYİFLİ DOĞA AKTİVİTESİ MERT GÖLÜNDE KANO TURU.

İKİ YILDIR MERT GÖLÜNDE 15 ADET KANO İLE HİZMET VERDİĞİMİZ FAALİYETİMİZ 27.07.2020 TARİHİNDEN İTİBAREN YETKİLİ KURUMLAR TARAFINDAN 4'E İNDİRİLMİŞTİR. BU NEDENLE BU TARİHTEN İTİBAREN KİŞİ BAŞI ÜCRET 75 TL OLARAK GÜNCELLENMİŞTİR. 1 SAAT, CAN YELEĞİ VERİLİYOR, 2 KİŞİLİK VE TEK KİŞİLİK KANOLAR MEVCUT

 

KANO TURLARINA KATILMAK İÇİN REZERVASYON UYGULAMAMIZ BAŞLAMIŞTIR.

Kano kiralamak yada tura katılmak için iletişim numarası : +905457231709


 

DİKKAT!!! Arkadaşlar kano turunun detaylarını paylaşmadan önce Mert gölüne ulaşmak için Longoz Ormanları Milli Parkı giriş tabelalarını kesinlikle takip etmeyin. Milli park içindeki Mert gölü tabelaları sizi gölün arka kısmına götürüyor ve yol bir noktadan sonra suların yüksek olmasından dolayı kapanıyor. Kano turuna katılmak yada kendi başınıza kiralamak için 0545 723 17 09 numaralı telefondan irtibata geçmeniz gerekiyor.


 

İğneada'da bu etkinlik 12 ay yapılıyor. En güzel anı gün batmadan 2 saat öncesinde kürek çekmeye başlamak gerekiyor. Dönüşte gün batımını keyifle izleyebilirsiniz.

Mert gölünün deniz ile birleştiği noktadan kiraladığınız kano ile gölün çevresinde gezebiliyorsunuz. Bu etkinliğin ücreti kişi başı 75tl. Eğer yanınıza bir rehber almak isterseniz rehber içinde 100tl ücret ödüyorsunuz.

Daha önce hiç kürek çekmediyseniz en ince detayına kadar size tarif ediyorlar. Gölün en derin bölümleri yaklaşık 2 metre olduğundan ve herhangi bir akıntı olmadığı için tehlike oluşturacak bir durum yaşanmıyor. İsteyenler için ücretsiz can yeleği de veriliyor.


 

Önceki yıllarda longoz ormanlarına kürek çekiyorduk. Ancak bu yıl uygulama başlanan kuşların üreme dönemi nedeniyle orman kısmına girilmesine şuanda izin verilmiyor. 

Mert gölünde yaşayan canlılar ile karşılaşabilir, ilkbahar döneminde ormanın derinliklerinde kuş sesleri eşliğinde keyifle kürek çekebilirsiniz.
 

BAZI SORU VE CEVAPLARI

Kano devrilir mi?

------Ani hareket etmeden sakin bir şekilde kürek çekerseniz devirmek mümkün değil. Yavaş ve dikkatli olacak şekilde ayağa bile kalka biliyorsunuz.

Nasıl kıyafet giymeliyiz?

------Kürek çekerken kürekten süzülen sular diz bölgesini ıslata biliyor. Bu nedenle şort, terlik, t-şort, güneş gözlüğü ve şapka faydalı olacaktır.

Telefon alabilir miyiz?

------Devrilme olmadığı taktirde ıslanmadan gidip geliniyor. Derin cep yada fermuarlı cebiniz varsa telefon alabilirsiniz.


 

#iğneada #igneadamertgolu #kanoturu #longozormanları #igneada

Doğada Doğayla Barışık Yaşayın.

Daha detaylı bilgi için +90 545 723 17 09 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Vakit ayırdığınız için Teşekkür ederim.

Halil İbrahim AYDIN

38.577 görüntüleme1 yorum